esenyurt-pencere-tamiri
Esenyurt Pencere Tamiri
23 Aralık 2020
sinekliklerin-onemi
Sinekliklerin Temel Rolü Nedir?
23 Kasım 2023
buyukcekmece-pencere-tamiri

Büyükçekmece Pimapen Fiyatları

Büyükçekmece pencere tamiri hizmetimizde,eskiyen pencerelerle ilgili; pencerelerin tamiri, bakımı onarımı, değişimi nasıl yapılır bunları anlatacağız. Sizler de eskiyen pencerelerinizden muzdaripseniz pencerenizin nasıl eskisinden bile sağlam olacağının detaylarını bu yazımızdan öğrenebilirsiniz. Eğer pencerelerinizi değiştirmek istiyorsanız bu değişim maliyeti bazı koşullara bağlıdır. Bunlardan bazıları; pencere boyutu, malzemeler, cam türü ve pencere tipidir.

 1 ) Eskiyen Pencerelerinizin Değişimi Nasıl Yapılır?

 Pencerelerinizi değiştirmek için öncelikle eskimiş olan pencerenizin bulunduğu yerden sökülmesi gerekmektedir. İlk olarak büyükçekmece pencere tamiri kanatları menteşelerinden çıkartılır. Daha sonra kol gücü kullanılarak; pencere esnetile esnetile çıkartılır. Bazı evlerdeki pencerelerde cam ile doğrama arasında macun bulunur. Bu gibi durumlarda macun oyulur ve cam öyle çıkartılır. Tüm bunlar yapıldıktan sonra ise kesme işlemi uygulanarak pencere tamamen yerinden sökülmüş olur.

 Daha sonra ise; vida delikleri işaretlenir, uygunca çıta profili çıkarılarak işaretlenen yerlere yeni doğrama yerleştirilir.

beylikduzu-cam-balkon

 2 ) Eskiyen Pencerelerinizin Tamiri Nasıl Yapılır?

 Evinizdeki pencereler yalıtım açısından yeterli değilse; su sızıntısı oluyorsa, hava kaçırıyorsa mutlaka pencere tamiri yapılmalıdır. Eğer pencerenizi açtığınızda ve kapattığınızda takılıyor ise; tamir ettirmeniz gereken kısım pencerenin menteşeleridir. Menteşeler için çap yerleştirmesi denilen uygulama yapılır. Bu uygulama yapılırken pencere menteşesi terazileme sayesinde düzeltilir. Böylelikle büyükçekmece pimapen açıp kaparken takılma sorunu ortadan kalkmış olur.

 Bunun dışında pencerelerde kilit mekanizması denilen bir bölüm bulunur. Bu kısım ispanyoleti hareket ettirdikten sonra, tırnakların karşısında bulunan çentiklere geçmesini sağlayan sistemdir. Normal kapılardaki sistemlerle aynı şekilde çalışır. Son olarak Büyükçekmece Pimapen firması çalışanları ispanyolet ayarlaması yaparlar. Ve kilit kontrol edilerek tamir işlemi sonlanmış olur. Büyükçekmece pencere tamiri için bizleri arayabilir, büyükçekmece pimapen için buradan inceleyebilirsiniz.

Büyükçekmece Pencere Fiyatları

bahcesehir-pimapen-tamiri

 Daha önce boyanmamış ahşap kapıları, pencere çerçeveleri boyarken sentetik reçineli boyalar ve ya su bazlı olan şeffaf vernik tercih edilmelidir. Tıpkı normal bir yeri boyuyormuş gibi hazırlık yapılabilir. Zımpara için İnce bir zımpara kağıdı kullanılır. Ve daha sonra yüzey yavaş yavaş zımparalanır. Daha sonra boya kuruması beklenerek kat kat sürülür. Bunun dışında rengi solmuş plastik pencereler ya da kapılar için, alkid ve ya akrilik boya tercih edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir