arnavutkoy-pimapen
Esenyurt Pimapen
13 Aralık 2020
beylikduzu-monoblok-panjur
Monoblok Panjur
14 Aralık 2020
otomatik-panjur
beylikduzu-kepenk-tamiri
kepenk-tamir-servisi

Dıştan takma panjur isiminden de anlaşılacağı gibi binaların dış taraflarından bulunan kapı ve pencerelere sonradan monte edilmesi işlemiyle oluşan bir panjur sistemidir. Dıştan takmalı panjurlar yeni yapılacak binalara monte edilebildiği gibi yapımı bitmiş binalara da sonradan rahatlıkla uygulanabilir.

 Dıştan Takma Panjurun Kullanım Alanları Nelerdir?

 Şık bir görüntü sağlamak amacıyla ve güvenliği arttırmak için dıştan takma panjur tercih edilir. Her pencereye uyum sağlaması ve panjur kasasının kibarlığı farkıyla diğer ürünlerden ayrılır.

 Tercihe göre motorlu ya da kordonlu olarak uygulanır. Renk seçeneklerinin çeşitliliği ile estetik açıdan da güzelliği yakalama çabası sağlanmış olur.

 Geceleri evinizde ya da ofisinizde yanan ışıklar nedeniyle dışarıdan gözükmesini engellemek, güneş ışınları engellemek, güvenliği arttırmak amacıyla en iyi çözümler arasında yer alır.

 Uzaktan kumandalı, motorlu, manuel, grup kontrol sistemli gibi seçenekleriyle ihtiyaç ve zevklere uygun nitelikleriyle satışa sunulur.

 Kullanım alanları binaların dışında yer alan kapı ve pencerelerdir.

Panjurun Faydaları, Avantajları Nelerdir?

 Dıştan takma panjurun çok sayıda faydaları mevcuttur bu fayda ve avantajlar aşağıda liste şeklinde verilmiştir;

Dışarıdan gelen cisimlerden içerideki ortamı korur.

Mevsimsel zararlar olan yağmur, fırtına gibi doğal afetlerin oluşturduğu bazı zararlardan içerideki ortamı korur.

Hırsız ya da diğer insanların güvenlik ihlalini aşmasını oldukça uygun seviyede engeller.

Dıştan Takma Panjurun Öne Çıkan Özellikleri Nelerdir?

 Dıştan takma panjur sisteminin diğer ürünlere göre öne çıkan birçok özelliği mevcuttur. Bu özellikler aşağıda madde şeklinde verilmiştir;

Mevcut kapı ve pencerelere sonradan monte edilen bir sistem olduğu için panjur kutusu isteğe bağlı olacak şekilde oval ve kare olmak üzere iki çeşitten oluşur.

Uzaktan kumandalı, botonlu, manuel, grup kontrol sistemli seçenekleriyle akıllı ev otomasyon sistemlerine son derece uyum sağlar.

Kullanım olanakları ve çeşitleri ihtiyacı karşılayacak şekilde fazladır.

Panjur kutusu boyutları ise 1500 milimetre, 180 milimetre, 165 milimetre, 250 milimetre ve 255 milimetre boyutlarından oluşur.

Dıştan takma panjur seçenekleri özellikleri bakımından ral ve ahşap renklerine sonradan dönüştürülebilme imkanına sahiptir.

Dıştan Takma Panjurun Sağladığı Kolaylıklar Nelerdir?

 Dıştan takma panjur, her türlü mimari yapıya uyum sağlaması amacıyla ve yaşam alanları da olumsuz etkilerden koruduğu için sağladığı bu kolaylıklar nedeniyle birçok insanın tercih sebebi haline gelmiştir.

 Otomatik ya da manuel olarak açınıp kapanabilme özelliğiyle kullanım kolaylığı yaratmaktadır. Kapı ve pencerelere monte işleminin kolayca uygulanabilmesi amacıyla özel olarak tasarlanmıştır.

 Panjur kutu boyutlarının çeşitliliği de insanlara ferah çözümler yaratmıştır. Böylece insanlar kullanım alanlarına en uygun panjuru seçebilirken aynı zaman da zevklerine de uygun olanı seçebilmektedir.

 Avantajları arasında yer alan sonradan montaj, farklı kontrol sistemlerinin bulunması, akıllı ev otomasyonu uyumuyla ev, iş yerlerinde pencere, kapı kullanımını kolay ve güvenli hale getirmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir