pimapen-beylikduzu
Beylikdüzü Pimapen Tamiri
16 Aralık 2020
Pimapen Bakım ve Onarımı
19 Aralık 2020

Esenyurt Sineklik Sistemleri

Bilhassa pencere veya balkon kapılarında kullanılmak üzere tasarlanan, kullanılacak olan mekanların havalandırılması sırasında dışarıdan uçabilecek veya yürüyebilecek herhangi bir böcek ya da haşerenin içeriye girmesine mani olan farklı çalışma biçimlerine ve tasarımlara sahip olan mekanizmaya sineklik denmektedir. Sineklik alüminyum, pimapen, ahşap ve demir olmak üzere tüm dış cephelerde ve pencere camlarında ve kapılarda farklı tarz ve renkleri mevcut olmakla birlikte kullanılmaktadır. Esneyurt sineklik ile alakalı bir ihtiyacınız var ise; bizlere ulaşabilirsiniz.

hemen-ara

 Sineklik Modelleri Nelerdir?

  1. Plise Sineklik

 Plise sineklik modeli günümüzde modern sineklikler arasında yer almakla birlikte en çok tercih edilen tarzdaki sinekliktir. Plise sinekliğin bir diğer adı da pileli sineklik olanakla beraber aynı zamanda akordeon sineklik olarak da tabir edilmektedir. Tülden yapılan bu sineklik akordeon tarzı mekanizmasıyla yukarı doğru katlanabilir veya aşağı doğru indirilebilir özelliğe sahiptir. Bu sineklik modeli diğer sineklik modellerinin uymadığı her alan için uyarlanabilir. Yatay plise sineklik, dikey plise sineklik, duble plise sineklik olmak üzere birçok çeşidi mevcuttur. Uzun ömürlü olan bu pileli sinekliklerin tercih edilme sebeplerinden bazıları da şık tasarımı, yer kaplamaması ve kolay kullanımıdır.

  1. Stor Sineklik

 Stor sineklik ise özel yay sisteminden yapılan aynı zamanda da açılabilen ve serbest bırakıldığı zaman da yay takım kutusunun içine sarılarak kendini kapatabilsen bir sistemde dizayn edilmiştir. Yatay stor, dikey, duble stor olmak üzere stor sineklikte birçok çeşit mevcuttur. Ömrü çok uzun olmaması sebebiyle çok fazla tercih edilmemektedir. Fakat kullanım alanına göre alıcısı elbette mevcuttur.

 3.Menteşeli Sineklik

 Hem ekonomik hem kullanımı oldukça kolay hem de temizlik açısından rahat olan menteşe sineklik kasalı ve kasasız olmak üzere iki tarzda tasarlanmaktadır. Her tarzda kapı ve pencereye göre ayarlanabilen menteşe sineklik bilhassa giriş ve çıkışı sık olan mekanlarda tercih edilmektedir ki bu da kullanım amacına daha uygun düşmektedir. Aksesuarda değişiklik yapılabilen manşete sineklikler tak çıkar imkanına da sahiptirler.

  1. Sürme Sineklik

 Sürgülü kapı ve pencerelerde, Volkwagen sürmeli kapılarda, kullanım alanının dar olduğu yerlerde kullanılmak üzere tercih edilen sineklik modeline sürme sineklik denmektedir.

  1. Çelik Kedi Sinekliği

 Balkon, bahçe kapısı veya pencere fark etmeksizin hayvanları havalandırma esnasında dışarda ki tehlikelerden korumak amaçlı kullanılan sinekliktir. Çelikten yapılması nedeniyle bu sinekliğe evcil hayvanlar kolay kolay tahrip edip zarar veremezler. Çıkarılarak kolaylıkla temizlenme imkanına da sahiptir. Hayvan dostlarımızın sağlığı ve güvenliği için bu model sinekliğin bilhassa kurumsal firmalardan temin edilmesi önemlidir.

 Sineklik Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 Nerede kullanılacağına ve işlevine göre tercih edilen sineklikler farklıdır. Bu yüzden seçim yaparken bu kriterler göz önünde bulundurulmalıdır. Aynı zamanda sineklik alımı bir kurumsal bir firmadan yapılmalıdır. Her renge göre sineklik bulmak çok da zor değildir.

 Sineklik Nasıl Temizlenir?

 Tak çıkar yapılabilecek bir modelse çıkarılıp fıskiye altında temizlenebilir. Çıkmayan bir modelse sıcak şu ve bez yardımı ile temizlik gerçekleştirilebilir. Sineklikler genelde hassas aletler olduğu için temizlik yaparken çok fazla bastırmamak gerekir. Aksi halde sinekliğin ömrü kısalır ve kolaylıkla deforme olabilir.

 Sineklik Fiyatları

 Çeşitli seçeneğe sahip olan Esenyurt sineklik emsapimapen.com adresinde hizmet vermektedir. Aynı zamanda Esenyurt sineklik fiyatları da uygun olmakla birlikte bu hususta alıcılara da yardımcı olmaktadır.

 Sineklik Malzemeleri Nelerdir?

  1. Plise Sineklik Malzemeleri

 Alüminyum

 Aksesuar

 Tül

 Şerit

 İp

 Bant

 Fitil

 Kapama

 Kuş Gözü

 Vida

 Streç

  1. Menteşe Sineklik Malzemeleri

 Sineklik menteşesi – Plastik pimli

 Sineklik köşe takozu

 Sineklik köşe mukavemet takozu

 Sineklik tutma kolu

 Sineklik tutma kolu maxi

 Sineklik fitili (Gergi kordonu)

 Sineklik kilidi (Mıknatıslı)

 Sineklik kilidi

 Arakayıt bağlantı elemanı

 Sineklik kapı kanat profili

 Fiberglass tül

  1. Sürme Sineklik Malzemeleri

 Sineklik kapı kanat profili

 Fiberglass tül

 Sineklik köşe takozu

 Sürme sineklik havuz kol

 Sineklik fitili (Gergi kordonu)

 Sürme sineklik rulmanı

 Sürme ray profili (PVC için)

 Sürme kanat profili (Tuba)

 Sürme çıta profili (Tuba)

 Fiberglass tül

 Kıl Fitili

  1. Stor Sineklik Malzemeleri

 Sineklik köşe takozu

 Kasa profili (Dış kutu)

 Stor gövde profili

 Stor yan ray

 Stor aksesuarları takım

 Stor yan ray

 Kıl fitili

 Fren

 Piyasadaki sineklik fiyatları ile Esenyurt sineklik fiyatları doğru orantılıdır. Bunların yanı sıra Esenyurt sineklik tüm sineklik tarzlarını bünyesinde barındırmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir