pimapen-beylikduzu
Esenyurt Pimapen Tamiri
29 Kasım 2020
pileli-sineklik-sistemleri
Pileli Sineklik
5 Aralık 2020

Hiç şüphe yok ki internette en çok aranan kelimelerden biri olan “Pimapen pencere kilidi nasıl düzeltilir?” Yazımızda bu sorunu olabildiğince size anlatmak istiyorum. Sizlere tüm pencere kilit arızalarını anlatmak istedik. Sizler de bu arızalarla ilgili bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca, ”Em-SA Pimapen” firmamızdan hizmetler alabilirsiniz.

 

Pencere Kilidi Nedir?

 

PVC pencere sistemindeki kilit tipi oldukça önemlidir. En çok kullanılan iki model var. Bunları kısaca ayrıntılı olarak anlatalım.

 

Normal Açılımlı Pvc Pencere Kilitleri

 

Normalde açık dediğimiz şey, yalnızca bir tarafa açılan bir sistemi ifade eder. Pencerenin kolunu yukarı doğru açtığınızda açılacak ve işlemi tamamlayacaktır. Kilitleme mekanizmasının arızalı olup olmadığı nasıl anlaşılır: Pencere kolunuz rölantiye dönerse veya kolunuz hiç hareket etmiyorsa, kilitleme mekanizması zarar görür. Kilitleme mekanizması ispanyolettir. Espagnoletler tamir edilemez, sadece hasarlı olan yenisiyle değiştirilebilir.

 

Pencerenin İspanyoletini Nasıl Değiştirebilirim

 

Önce koldaki kapağı yana vidalayın ve ardından kolu çıkarın. Kilit mekanizmasındaki vidayı gevşetin. Ardından dolabı çıkarın, dolabı bir metre ile ölçün ve ardından kaç santimetre olduğunu görün. Bazı kilitlerde, yazarın boyutu orta bölümden biraz daha düşüktür. Örneğin 100 cm’lik bir ispanyolet kilit kullanıyorsanız, önce aynı büyüklükte bir ispanyolet kilidi alın. İspanyolet kilidi yuvaya yerleştirin ve kolu ispanyolet göbek deliğine denk gelecek şekilde yerleştirin ve sıkın. Pencere kilidiniz değişecek.

 

Not: Bazı kilitler birbirine karşılık gelmez, ilgili ayarları yeniden ayarlamanız gerekebilir.

 

Çift Açılma Fonksiyonlu Pimapen Pencere Kilitleri

 

Günümüzde en çok kullanılan pencere kilidi aksesuarlarından biridir ve üstten ve yandan açılabilir. Kol dönüyorsa, bu, karın kırıldığı veya göbek içindeki dişlinin düştüğü anlamına gelir. Her iki durumda da kilidi değiştirmeniz gerekir. Bazı durumlarda kol hareket etmiyorsa birden fazla neden olabilir.

 

Pencere Kolu Hareket Etmiyorsa

 

Üst açıklığı tamamen kapatmadan pencereyi kapatmaya çalışırsanız, pencere kolu hareket etmeyecek ve kilitlenmeyecektir. Öncelikle pencereyi kapattığınızda kontrol etmeniz gerekiyor, üst arka köşe tam oturmuyorsa çift açma mekanizmanız çalışmayacaktır.

 

Tek yapmanız gereken, kolu yukarı doğru döndürmek ve üst köşeye sıkıca bastırmak. Kola yarıya kadar bastırmak, ardından pencereyi kapatmak ve kolun çalışıp çalışmadığını kontrol etmektir. Bununla birlikte, kol hala hareket etmiyor, kontrol etmeniz gereken ikinci sebeptendir.

 

Bazı çift kilit açma sistemlerinde güvenlik mandalları bulunur. Pencereniz açıkken bu mandal kolu kilitleyecek ve hareket etmesini engelleyecektir. Nedeni ise açtığınızda yanlışlıkla çift açılma fonksiyonuna getirmenizi engellemesidir. Pencerenin ortasında çubuk veya mandal gibi bir şey varsa, lütfen mandala tıklayın ve tekrar deneyin. Eğer yapabilirseniz sorun değil. Hala çalışmıyorsa, lütfen parçayı vidadan çıkarın ve tekrar deneyin. Aynı sorun devam ederse, sizlere sunduğumuz hizmetlerden yararlanmaya çalışın. (Beylikdüzü pimapen tamiri)

 

Hizmetlerimiz

 

Pimapen onarımı, ustalık, el becerisi ve bilgelik gerektiren mükemmel bir iştir. Herkes pimapen onarımını yapamaz. Ancak bakarsanız, pimapen onarımlarını herkes halledecektir. Hangi fitil hangi cama gider, hangi mekanik aksesuarın daha kullanışlı ve uygun olduğunu bilmez. Böyle bir tamirci sadece paraya mal olur. Paranızı bu tür dolandırıcılara kaybetmeyin. Yanlış uygulama pimapen kapı ve pencerelerinizi pimapeninizi tamir etmek istiyorum dediğimden daha kötü hale getirebilir.

 

Bu nedenle, PVC Pima Pais’i evinizde yetenekli bir ustaya teslim edin.

 

Beylikdüzü pimapen firması olarak 15 yıllık tecrübesi ile pimapen bölümünün tamir ve bakımını garanti etmektedir. Pimapen bakımınızın güvenli ve sağlam olmasını ve sizi ilk günkü kadar rahat ettirmesini sağlamak için lütfen bizimle iletişime geçin.​​​​​​​

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir