Pencere Kolu ve İspanyolet Arızası

Pimapen Pencerelerden Su Giriyor
29 Kasım 2020
Pencere Mekanizması Arızası
29 Kasım 2020

Pimapen pencerelerde yaşanan sıkıntılardan birisi de pencere kolu ve pencere ispanyolet arızası şeklinde olmaktadır. Bu arızalar genellikle uzun süre kullanılmış pimapen pencerelerde görülür. Beylikdüzü Pimapen Tamir olarak müşterilerimizin her sorusunu yanıtlamak için buradayız. Pencere kolu ve pencere ispanyolet arızası konusunda sorularınız varsa yazımızı okuyabilirsiniz.

 

PİMAPEN PENCERE NEDİR?

 

Pencere kolu değişimi kapsamın pimapen pencerenin ne olduğuna bakalım. Pimapen, PVC olarak da bilinen polivinül klorürden meydana gelmektedir. Polivinül klorür, dünya çapında en fazla üretilen plastik polimer çeşitlerindendir. PVC’nin oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olması bu durumu tetiklemiştir.

 

Özellikle son yıllarda kullanımı artan PVC, kapı ve pencere çerçevelerinde de tercih ediliyor. Pimapen pencere olarak bilinen PVC kaplama pencereler, evlerde de sıklıkla kullanılmaya başlandı. Peki pimapen pencerelerinin avantajları nelerdir? Pimapen pencereler neden bu kadar fazla tercih ediliyor?

Pimapen pencereler diğer pencere türlerine göre çok daha sağlamdır. Ayrıca daha uzun ömürlü bir yapıya sahiptirler. Böylelikle bakım ve onarım masrafları da diğer pencerelerden çok daha az olmaktadır.

 

Pimapen pencereler ısı yalıtımı konusunda da oldukça iyidirler. Bu sayede ısıtma veya soğutma masraflarından da tasarruf edilmesini sağlarlar. Bu tür pencerelerin bir diğer avantajı da oldukça hafif olmalarıdır. Ayrıca pimapen pencereler, ahşap pencerelerin aksine ateşe dayanıklıdır.

 

PİMAPEN PENCERE KOLU ARIZALARI

 

Pencere yukarıdan açılmıyor hakkında sorun yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Pencere kolunda bir sorun olduğu kullanıcı tarafından kolaylıkla anlaşılabilir. Peki pencere kulpu boşa dönüyor neden meydana gelir?

 

Pencere kolunuz eskisi kadar kolay dönmüyorsa iç dişlilerde bir sorun olduğu söylenebilir. Göbekte yer alan iç çevre kilitleme aksamı hasar almış olabilir. Bu durumda bu aksamın baştan değiştirilmesi gerekebilir. Bu tür arızalarınız için Beylikdüzü Pimapen Tamiri firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Pencere kolu düzgün gözüküyorsa fakat yuvasından çıkmış gibiyse sorun daha farklı olabilir. Böyle bir durumda kolun içinde bulunan aksamın kırıldığını veya eridiğini söyleyebiliriz. Beylikdüzü Pimapen Tamiri olarak bu tür sorunlarınızda size yardım etmek için her zaman hazırız.

 

PİMAPEN PENCERE İSPANYOLET ARIZALARI

 

Pencere kolu arızası kapsamında ispanyolet ile problem yaşıyor olabilirsiniz. Pencerelerde bulunan ispanyoletler iç kısımda yer alır. Bu mekanizmanın amacı pencerenin doğru bir şekilde kilitlenmesini sağlamaktır.

 

Fakat bazen bu kilit sistemi arızalanabilir. Böyle bir durumda sürgü görevi gören ispanyoletin düzgün çalışmaması en olası sebeptir. İspanyolet aksamı arızalandıysa Beylikdüzü Pimapen Tamiri firmamızdan yardım isteyebilirsiniz. Bu sistemin tamiri mümkün olmadığından baştan yeni bir ispanyolet takılması gerekmektedir.

 

BEYLİKDÜZÜ PİMAPEN TAMİRİ İLE KALİTELİ TAMİR HİZMETLERİ

 

Beylikdüzü Pimapen Tamiri ile pencere kolu arızası problemlerinize hızlı çözüm bulabilirsiniz. Firmamız her daim müşterilerinin ihtiyaç ve isteklerini ön plana koymaktadır. pencere kolu boşa dönüyor gibi tamir işlemleriniz için bizi 0532 552 1615 numarasından arayabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir