Pencere Kolu ve İspanyolet Arızası
29 Kasım 2020
pimapen-beylikduzu
Esenyurt Pimapen Tamiri
29 Kasım 2020

Evlerde veya iş yerlerinde kullanılan pimapen pencereler zaman zaman arızalanabilir. Can sıkıcı bir durum olan pencere mekanizması arızası durumunda bir uzmandan yardım almak isteyebilirsiniz.

 

Beylikdüzü Pimapen Tamiri, pencere mekanizması arızası gibi durumlar için size yardımcı olmaya hazır.

Aklınızda pencere mekanizması arızası hakkında sorular varsa gelin bu soruları beraberce cevaplayalım.

 

PİMAPEN PENCERE NEDİR?

 

Pimapen pencere, PVC adı verilen bir tür plastik polimerden üretilir. Polivinül klorür olarak da adlandırılan bu malzeme oldukça sağlam bir yapıdadır. Pencere mekanizması arızası vermeleri sık görülen bir durum değildir. Yine de yanlış kullanım veya pencerenin ömrünü tamamlaması gibi sebeplerle mekanizma arızalanabilir.

 

PİMAPEN PENCERE NEDEN AVANTAJLI?

 

Pimapen pencereler daha iyi bir ısı yalıtımı sunarlar. Böylece ısınma ve soğutma gibi masraflarınızı indirmenize yardımcı olurlar. Ayrıca bu tip pencereler ateşe karşı da dayanıklıdır. Ahşap malzemenin aksine dış etkenlerden çok daha az etkilenir, bakım işlemlerine daha az ihtiyaç duyarlar.

 

Pencere mekanizması arızası pimapen kullanıcıları için karşılaşılması daha zor bir durumdur. Bu yüzden evlerde ve iş yerlerinde pimapen kullanımı da gitgide artmıştır.

 

PİMAPEN PENCERE MEKANİZMALARI NEDEN ARIZALANIR?

 

Pencere mekanizması arızası ile karşı karşıyaysanız aklınızda bazı sorular olabilir. Beylikdüzü Pimapen Tamir olarak bu sorularınızı cevaplıyoruz.

 

Pencere mekanizması arızası genellikle menteşelerden dolayı oluşmaktadır. Özellikle çift açılımlı pencerelerde görülen bu durum kullanıcıları zora sokabilir. Peki çift açılımlı pencere nedir?

 

ÇİFT AÇILIMLI PENCERE NEDİR? ÇİFT AÇILIMLI PENCERE ARIZALARI

 

Çift açılım arızası pencerelerde daha yaygındır. Çift açılımlı pencereler, hem yandan hem de üstten açılabilen pencerelerdir. Üstten az miktarda açılan kısma ‘havalandırma’ ismi de verilmektedir.

 

Çift açılımlı pencerelerin daha kompleks bir yapıda olması, onları arızalara daha açık hale getirir. Özellikle havalandırmanın tam kapanmadan pencerenin yandan açılmaya çalışılması, pencereye oldukça büyük hasarlar verebilir. Bu durumdan en çok etkilenen parçalar şüphesiz menteşeler olacaktır.

 

Pencere arızaları ile karşılaşırsanız hafta içi veya hafta sonları bizi arayabilirsiniz. Her gün ve her saat hizmet veren firmamızın kapıları sizler için her zaman açık.

 

PENCERE TAM OLARAK KAPANMIYORSA NE YAPILMALI?

 

Pencere arızaları arasında pencerenin tam olarak kapanmamasını sayabiliriz. Bu durumun birden çok nedeni olabilir. En sık karşılaşılan sebepler pencere kolunun kırılması veya kilit mekanizmasının bozulmasıdır.

 

Pencereyi kendiniz tamir etmek isteyebilirsiniz. Fakat bu durumun bazı riskleri olduğunu unutmayın. Pencerenizin aksamını onarmaya çalışırken daha çok zarar verebilir ve geri dönülemez hasarlar bırakabilirsiniz. Bunun yerine tamir işini bir uzmana bırakmak en doğrusu olacaktır.

 

BEYLİKDÜZÜ PİMAPEN TAMİRİ İLE 7/24 KALİTELİ HİZMET

 

Em-SA Pimapen olarak 1997 yılından beri profesyonel hizmet veriyoruz. Pimapen yetkili bayisi olan firmamız, her türlü bakım ve onarım işleriniz için yardımcı olmaya hazır. 0532 552 1615 numarasından bize ulaşabilir ve 7/24 pimapen tamiri hizmeti alabilirsiniz.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir