Pencere Kapı Donanım ve Aksesuarları
29 Kasım 2020
Pencere Kolu ve İspanyolet Arızası
29 Kasım 2020

PVC, yani pimapen pencere çerçevelerinden su girmesi istenmeyen bir durumdur. Pimapen pencerelerden hava giriyor şikâyetiyle firmamıza pek çok kişi gelmektedir. Beylikdüzü Pimapen Tamiri olarak müşterilerimizin sorunlarına hızlıca çözüm buluyoruz.

 

Pimapen pencerelerden su giriyor konusu hakkında aklınızda bazı sorular olabilir. Gelin bu soruların cevaplarını beraber bulalım. Müşteri odaklı yaklaşımı benimseyen firmamız her türlü sorunuza cevap vermek için burada.

 

PİMAPEN PENCERELERİN ÖZELLİKLERİ

 

Pimapen pencerelerinden ıslık çalıyor konusunu daha iyi anlamak için pimapen özellilerine bakalım. Pimapen, kapı ve pencere çerçevelerinde kullanılan bir malzemedir. Ahşap ve diğer çerçeve malzemelerine göre çok daha uzun ömürlüdür.

 

Dayanıklı bir malzeme olan PVC, dış etkenlerden çok daha az etkilenir. Pimapen pencere ve kapılar kimyasal bozunmalara karşı da sağlam dururlar. Ayrıca ısı yalıtımını daha iyi yapmaları sebebiyle de sıklıkla tercih edilirler.

 

Birçok avantajı bulunan pimapen pencerelerin kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır. Ahşabın yerini alan PVC, geri dönüştürülebilir olmasıyla da çevre dostu bir malzemedir.

 

PİMAPEN PENCEREDEN NEDEN SU GİRER?

 

Pimapen pencereler sağlamlığıyla öne çıksa da, pencere cam nem yapıyor sorunu yaşanabilir. Bu durumun birçok sebebi bulunabilir. Gelin bu sebeplere beraber bakalım.

 

Pimapen pencerelerden su giriyor sorununun en büyük sebebi pencere çevresindeki deliklerdir. Genelde klima kabloları için açılan bu delikler, yağışlı mevsimlerde içeriye su sızmasına sebep olabilir. Bu durumda çerçevenin onarımı ve yenilenmesi gerekebilir. Beylikdüzü Pimapen Tamiri olarak pimapen çerçeve yenileme çalışmalarını en kaliteli şekilde gerçekleştiriyoruz.

 

Bir diğer sebep de pencerenin çerçeveye tam oturmaması olabilir. Pimapen pencereler menteşeden ayrılıyorsa pencerelerden hava giriyor sorunu yaşanabilir. Bu durumda açık kalan kısımlardan içeriye su sızacaktır. Bu açıklık bazen fark edilemeyecek kadar küçük olabilir.

 

Pimapen pencerelerden su giriyor problemine yer açan bir diğer sebep de izolasyon malzemeleridir. Pencere ve duvarın birleştiği noktalarda bulunan izolasyon malzemeleri sertleşebilir. Malzemenin sertleşmesi sonucu su bu noktaları çatlatabilir. Bu çatlaklardan suyun sızmasıyla da pimapen pencerelerden su giriyor problemi ortaya çıkar.

 

PİMAPEN PENCEREDEN SU SIZIYORSA NE YAPILMALI?

 

Pencerelerden su sızıyorsa geçici olarak süngerle veya bir kumaş ile su sızan yeri kapatabilirsiniz. Fakat bu çözümün yeteri kadar sağlıklı olmadığını söylememiz gerekiyor. Bulduğunuz bu geçici çözümler ancak profesyonel bir destek alana kadar size yardımcı olabilir.

 

Pimapen pencerelerinizden su sızması sorunu yaşıyorsanız bize başvurabilirsiniz. Beylikdüzü Pimapen Tamiri, yetkili bayii olarak bakım ve onarım hizmetleri vermektedir.

 

BEYLİKDÜZÜ PİMAPEN TAMİRİ İLE 7/24 TAMİR HİZMETİ ALIN

 

7/24 hizmet veren Beylikdüzü Pimapen Tamiri, acil onarım işleriniz için size yardım etmeye hazır. Pimapen pencere çerçevesinden veya duvarla birleştiği noktalardan su sızıyorsa bize ulaşabilirsiniz. Sadece su girme, sızma problemleri için değil, tüm pimapen tamir işleriniz için bizi tercih edebilirsiniz.

0 506 122 2222 numaralı telefondan bize ulaşabilir ve en iyi fiyat garantisi ile hizmet alabilirsiniz.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir