cam-dusakabin-modelleri
Cam Duşakabin
16 Aralık 2020
pimapen-beylikduzu
Beylikdüzü Pimapen Tamiri
16 Aralık 2020
plastik-dusakabin

Plastik Duşakabin

Banyolarda duş almak için tasarlanan, belli ölçülerdeki duş teknelerinin etrafına oluşturulan ve profillerden oluşturulan kabinlere, ‘’duşakabin’’ denir. Duş kabinleri, plastik ve alüminyum profillerden yapılabilmektedir. Oval, kare, dikdörtgen modellerde hazırlanan, İki sabit ve iki kayar kapıdan oluşan duş kabinleri, kullanım açısından oldukça çok tercih edilmektedir. Plastik duşakabinler, tekne veya küvet etrafına yapılabildiği gibi komple boydan boya, teknesiz de yapılabilmektedir. Em-sa pimapen olarak, son sistem profiller kullanılarak farklı pek çok modelde duşakabin hizmeti vermekteyiz.

 Plastik Duşakabin Özellikleri Nelerdir?

 Duşakabin yaptırmaya karar verdiyseniz; dikkat etmeniz gereken önemli hususlar vardır: Duşakabin profillerinde kullanılan pvc malzemeler kaliteli ve esnek olmalıdır. Sürgü ve ray sisteminde kullanılan yataklar, sağlam kaliteli malzemelerden uygulanmalıdır. Profil monte edilecek alan, su sızdırmazlığından emin olarak monte edilmelidir. Bu nedenle kullanılacak yapıştırıcı silikon madde de oldukça önemlidir. Kesinlikle su geçirmez özellikte olan, silikonlar kullanılmalıdır. Profil içerisine kullanılacak cam kalınlığı, 4mm den fazla olmamalıdır. Güvenlik açısından, kullanılacak cam mika cam veya temperli cam olmalıdır.

 Duşakabin Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 Banyoların olmazsa olmazı duşakabinlerdir. Kullanım bakımından, temizlik, konfor gibi her alanda mutlaka her banyoda duşakabin olmalıdır. Duşakabin alırken veya yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, güvenli olmasıdır. Banyo gibi sürekli su le temaslı alanlarda, kullanılacak olan duşakabin sistemleri dayanıklı ve güvenli olmalıdır. Özellikle, plastik duşakabinler güvenlik ve ekonomik açıdan oldukça fazla tercih edilmektedir. Ayrıca, ölçü alındıktan sonra çok kısa süre içerisinde montajının yapılması mümkündür.

 Duşakabin sistemlerinde montaj ve işçilik de çok önemlidir. Genellikle en sık belirtilen sorunlardan bir sürgü sistemlerindeki kayar raylı sistemlerin yerinden çıkmasıdır. Doğru yapılan işçilik ve montaj ile yapılan duşakabin sistemi uzun yıllar kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra su geçirmemesi de yine en büyük özelliklerdendir. Plastik duşakabinlerin temizliği de kolay yapılabilmektedir. Profil kanallarına monte edilen camlar, istenilen her zevke göre pek çok desende bulmak mümkündür. Güvenliğe uygun olarak tasarlanan mika camların yerine dekoratif modellerde camlar tercih edilebilir ve kırılmaması için temperleme işlemi yapılır. Plastik duşakabinler her yönü ile uygun kullanıma uygun sistemlerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir