pileli-sineklik-sistemleri
Pileli Sineklik
5 Aralık 2020
kedi
Çelik Kedi Sinekliği
5 Aralık 2020
surme-sineklik-modelleri

Pencere ve kapı sistemlerinde kullanılan, sinek, toz gibi dışardan girebilecek cisimleri engelleyen telli tülden imal edilen aksesuarlara sineklik denir. Sineklik çeşitlerinin, gelişen teknoloji ile birçok çeşidini görmek mümkün. Klasik şekilde kullanılan sineklik, ilk önce sineklik tülünün pencere profiline yapıştırma ve monte etme şeklinde yapılıyordu. Teknolojinin gelişmesi ve ilerlemesiyle, pileli sineklik, pileli sineklik, motorlu(jaluzi) sineklik, stor sineklik, menteşeli sineklik ve sürme sineklik gibi çeşitleri bulunmaktadır.

 Sürme Sineklik Nasıl Yapılır?

 Sürme sineklik yapımı için ilk önce kapı veya pencere kenarı ölçüsü alınır. Ölçülere göre kesilen profillere, kıl fitil yerleştirilir. Sürme tekerlekleri, kenarından cm boşluk bırakılarak vidalanır. Oluşturulan profiller, tüm köşelerinden vidalanarak sabitlenir. Oluşturulan sürme sistemli profil içine sineklik tülü kesilerek profile, özel bir bant ile sabitlenir. Sürme sineklik, hareketli sistem mekanizması sayesinde, sağa-sola hareket ederek, kolay kullanım imkanı sağlar. Bu işlem pencerelerin dışında fransız kapılarda da uygulanmaktadır. Kullanımı rahat, kolay ve konfor sağlayan sürme sineklik sistemini, emsa sineklik olarak en güvenilir şekilde yapmaktayız.

 Sürme Sineklik Nasıl Montaj Edilir?

 Ofis, ev, okul gibi pek çok kullanım alanında pencere ve kapılara kolaylıkla uygulanabilen , sürme sineklik sistemi, farbrikada üretimi yapıldıktan sonra sıra montaj kısmına gelir. Hazırlanan sürme sineklik profilleri, pencere ve kapı profillerine dışarıdan monte edilerek takılır. Pencere veya kapı profiline, hareket mekanizmasına rulmanlar yeleştirilerek hareket mekanizması sağlanır. Kanat kenarlarına oluşturulan sineklik profili mıknatıslar ile yapıştırılır.

 Sürme Sineklik Sisteminin Sağladığı Faydalar Nelerdir?

 Estetik bir yapıya sahip olan sürme sineklik sistemin sunduğu kolaylıkları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Dışarıdan girebilecek her türlü sinek, haşere, böcek gibi zararlı maddelerin girmesine engel olur,
  • Hareketli sürme sistemi sayesinde kolay açılır, kapanır,
  • Temizliği kolay, maliyeti az, ekonomiktir,
  • Pencere dışında, balkon kapılarına ve fransız kapılara kolayca monte edilebilir.
  • Çift kanatlı sürme sistemlerinde, kanatlardan biri sağa, diğeri sola doğru açılır.

 Sürme sineklik sisteminde, çift kanat kasa sürmesi için kullanılan ray 38mm, tek kanat kasa sürmesi için kullanılan ray, 22mm olmalıdır. Sürme sineklik dışında, diğer sineklik modellerimizi öğrenmek ve bilgi almak için emsapimapen.com sitemizden bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir